Ось коротенький МК
З моїх публікацій, ви вже бачили мої спроби декупажування. Це були і скляні банки, як ось тут та тут, і новорічні іграшки -цьогорічні та минулорічні, та деякі сережки.
Отож, як це робиться.
Необхідні матеріали:- заготовка, яку збираємось декорувати;
- серветки (малюнок);
- ґрунтовка;
- клей ПВА (або спеціальний декупажний);
- файл (прозора обкладинка);
- ножиці;
- пензлик, для нанесення клею.
В якості заготовки в мене пуста банка з-під косметичної маски. Але бачила купу варіантів декупажу на різноманітні поверхні, такі як дерев'яні і картонні коробки, меблі, посуд, кераміку і т.д.
Спочатку заґрунтувала банку. Думаю можна обійтись і без цього етапу, але я завжди ґрунтую, мені здається що так краще зчеплення між поверхнями.
Беремо серветку з малюнком (або роздрукований малюнок) та акуратно знімаємо її верхній шар, як правило, серветки тришарові. Якщо ви використовуєте роздрукований малюнок, то краще його друкувати на лазерному принтері, так як зі струйного малюнок скоріше всього порозмазується і вийде неакуратно.
Ще одна порада, щоб акуратніше приклеїти малюнок, краще порозрізувати його на окремі елементи і приклеювати шматками. В мене малюнок на серветці досить дрібний і щільний, тож приклеювала його цілим шматком.
Щоб акуратніше приклеїти малюнок, беремо прозорий файл, кладемо на нього серветку зворотньою до нас стороною. І дуже обережно м'якою пензликом наносимо суміш клею ПВА та води, з розрахунку 1:1.
Разом з файлом прикладаємо серветку до поверхні банки та акуратно розрівнюємо складки. Обережно знімаємо файл та, за потреби, додатково розрівнюємо поверхню пензликом, змоченою в суміші клею та води. Робимо це дуже обережно і з мінімальним натиском, так як мокра серветка дуже легко рветься.
Далі просушуємо поверхню. Для пришвидшення процесу можна підсушити її феном для волосся:
Коли повністю висохне, покриваємо захисним шаром лаку. За бажання, можна полакувати декілька разів.
Ось і все, страшне слово "декупаж" не таке вже й страшне, якщо добре опанувати цю техніку .