Книговидавці разом із Міністерством освіти підтримали ідею створення електронного порталу для відбору нових підручників. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.
3 липня в МОН під головуванням заступника міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася третя зустріч із експертами та книговидавцями щодо шкільних підручників для 4-х та 7-х класів.
Попри гострі дискусії учасники дійшли згоди, що традиційний конкурс із відбору рукописів потрібно скасувати. Адже він не забезпечує три ключових принципи – прозорість відбору підручників, якість підручників та участь педагогів у процесі відбору.
Натомість одноголосно була підтримана ідея створити електронний портал, який уможливить реалізацію цих фундаментальних критеріїв: на порталі планують розміщувати електронні зразки всіх рукописів, що були подані авторами на конкурс і отримали гриф МОН. Педагоги матимуть доступ до електронних рукописів, з яких і обиратимуть кращий підручник для навчання. Найбільш рейтинговий рукопис буде передано до друку.
За словами Павла Полянського, така схема дозволяє відмовитися від «лінійки» і це сприятиме викладачам у навчальному процесі.
"Тепер споживач сам формуватиме собі лінійку – і ключовим буде не прізвище автора, а якість підручника і, відповідно, якість знань дитини", – зазначив заступник міністра.
Для того, щоб нова система відбору підручників функціонувала ефективно з урахуванням побажань і зауважень громадськості та експертів, учасники засідання подали пропозицію запровадити 2-річний апробаційний період, упродовж якого у 4-х та 7-х класах нові підручники будуть протестовані в ході навчального процесу.
Під час наступної зустрічі у міністерстві планують обговорити вже деталізований проект щодо відбору, друку та впровадження нових підручників у школах, а також пропозиції щодо структури Незалежної агенції, яка проводитиме експертизу підручників.
|