| | | RSSПонеділок, 06.05.2024, 22:55

Лісовогринівецький ліцей

Виховна робота [13]
Методична робота [6]
Цікава і корисна інформація [5]

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


До 200-річчя Т.Г.Шевченка

Часто можна почути, що Т. Г. Шевченко – наш сучасник. До них ми звикли, тому майже не замислюємося над тим, що це означає.

На жаль, сьогодні значення літератури дещо зменшилося, деякі з наших співвітчизників скептично ставляться до класичних літературних творів. Мовляв, час, про який йде мова в таких творах, давно минув, та й пристрасті, що відображуються в них, вже давно застаріли. На мій погляд – це помилка, і помилка дуже серйозна. Адже в українській літературі можна знайти багато неперевершених авторів, творами яких й сьогодні зачитується багато наших співвітчизників. І, мабуть, одним з перших серед цих авторів треба назвати великого Кобзаря українського народу Тараса Шевченко.

На мій погляд, твори Т. Г. Шевченка ніколи не застаріють. За ними стоїть надто же палка і романтична душа, осяяна світом незвичайної сили розуму. Сьогодні з впевненістю можна сказати, що поет володів справжнім даром пророцтва. Бо як інакше тоді пояснити деякі з його поезій? Наприклад, узяти вірш, в якому Кобзар звертається до своїх співвітчизників: «І мертвим, і живим, і ненародженим…». Кожне слово, кожна фраза у цій поезії – як опік. І сьогодні у цьому творі чути живий голос поета, який звертається до кожного зокрема і до всіх водночас.

А поема «Гайдамаки»? події, відображені у цій поемі перегукуються не тільки з подіями минулого, але і з подіями ХХ століття – Громадянською війною та найжахливішою для українців Великою вітчизняною війною. а якщо уважно перечитати цикл поезій «У казематі», то теж можна знайти історичні паралелі з певною епохою розвитку нашої країни. І таких прикладів можна навести ще багато. Та сучасність творчості Т. Г. Шевченка вимірюється не лише історичними збігами, і й красотою зображення найголовніших людських почуттів.

Хтось із іноземних літературознавців зауважував, що йому більше ніде не доводилося бачити такого ставлення співвітчизників до свого поета. Адже Т. Г. Шевченко став справжнім пророком українського народу. Кожен українець вірив і вірить зараз, що великий Кобзар і через багато років після своєї смерті жаліє, любить і вчить його жити.

За часи незалежності в Україні зроблено майже все, щоб віддати великому Кобзареві всю пошану і повернути поету чималий борг народу. Сьогодні нам дуже багато відомо про творчість і життя Т. Г. Шевченка. Відомо й те, що поет не був ані людиною, зануреною у захмарні світи, ані святим. Він був людиною обдарованою, інтелігентною і розумною. А життя Т. Г. Шевченка можна сміливо вважати мірилом історії нашого народу.

: Виховна робота | : LYAO (19.03.2014)
: 371 | : 0.0/0

[ | ]

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz