| | | RSSСубота, 04.05.2024, 12:44

Лісовогринівецький ліцей

Виховна робота [13]
Методична робота [16]
Початкова школа [8]
Українська мова та література [7]
Світова література [6]
Англійська мова [8]
Історія [6]
Математика [23]
Інформатика [17]
Біологія [7]
Географія [7]
Фізика [7]
Хімія [4]
Музика [2]
Образотворче мистецтво [1]
Трудове навчання [3]
Фізична культура [4]
Захист Вітчизни [1]
Різне [5]

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


Методичні рекомендації щодо використання навчальної літератури. Історія України. 7 клас
[ (3.05 Mb) ]21.08.2015, 08:45

Нова програма з історії України (7 клас) містить суттєві зміни порівняно із попередньою. Вони стосуються як змісту, так і впровадження елементів сучасних методів навчання і, що не менш важливо, історичної термінології.

У шкільний курс вводиться термін «Русь-Україна», який з кінця ХІХ ст. увійшов у науковий обіг, а згодом — у шкільні підручники на українських землях, непідконтрольних Росії. У силу політичних та ідеологічних причин у підросійській Наддніпрянській Україні і в СРСР цей термін вважався ворожим, буржуазно-націоналістичним, а його вживання каралося як прояв антирадянської діяльності.

Термін «Русь-Україна» ввів до наукового обігу київський професор Володимир Антонович у другій половині ХІХ ст. Науково обґрунтував цей термін найавторитетніший історик України Михайло Грушевський. Радимо пояснити учням, що літописці вживали терміни «Русь» і «Руська земля» для означення держави ІХ–ХІІІ ст. у Центрально-Східній Європі.

Пізніше історики називали цю державу Київська Русь, Русь-Україна або Київська держава. Русь-Україна — тому, що політичним, господарським і культурним центром цієї величезної середньовічної імперії були землі сучасної України. А Київська Русь — тому, що назва столиці цієї імперії — Київ. Введення таких назв Русі потрібне було й для того, щоб відрізнити її від пізніших держав, які згодом утворились на її території: Галицько-Волинської Русі, Литовсько-Руської держави, Московської Русі.  Мешканців Русі-України літописи іменували руссю, або русинами.

У нині діючій програмі передбачено перший урок «Історія України в стародавні часи» присвятити повторенню матеріалу, що вивчався у шостому класі. Цієї теми немає в підручниках, надрукованих у 2007 році, тому пропонуємо можливий варіант викладу цього матеріалу.

: Історія | : LYAO | : Історія України 7 клас
: 351 | : 4 | : 0.0/0

[ | ]

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz